Bezpečnostní oplocení se nevyužívá jen u vojenských a vězeňských objektů, ale také u průmyslových objektů nebo i u rodinných domů. Prvky bezpečnostního oplocení se především využívají, chcete-li zabránit přelezu přes plot. A jaké jsou různé možnosti bezpečnostního oplocení? Dozvíte se v tomto článku.
Základním prvkem bezpečnostního oplocení je zabezpečení pomocí ostnatého drátu nebo žiletkového pásu. Ostnaté dráty můžete vidět zelené (poplastované) nebo pozinkované. Dají se tedy barevně sjednotit s takto barevnými ploty.
Příslušenství
K instalaci ostnatých drátů a žiletkových pásů jsou potřeba následující nástroje:
- Vázací drát, napínací drát (vytvoření nosného prvku)
- Ráčny (napínáky)
- Kleště Bekaclip se sponami (pro spojení žiletkového drátu s napínacím nosným drátem)
- Bavolety (nástavce na sloupky pro ostnaté i žiletkové dráty)
Výraznějším a bezpečnějším prvkem je přímo žiletkové pletivo. Je instalováno ve výšce, aby se nikdo nemohl zranit, ale zároveň vhodně brání přelezu. V kombinaci s žiletkovým drátem tvoří nepřekonatelnou překážku bez těžké techniky.
Oplocení je také možné doplnit hroty proti přelezu. Hroty je možné namontovat i na vrchní část oplocení (na profil), ale i z boční části plotu.
Mobilní žiletková bariéra se využívá především armádními jednotkami v případech, kdy potřebují narychlo zabezpečit nějaký prostor. Využívá se také jako dočasné bezpečnostní oplocení.
Mějte na paměti, že bezpečnostní prvky nesmí být na plot instalovány tak, aby se o ně mohl zranit někdo, kdo se plot nesnaží přelézt, tedy třeba náhodný kolemjdoucí. Při instalaci bezpečnostních prvků na váš plot nezapomeňte použít ochranné rukavice, abyste se nezranili.
Přemýšlíte-li o nějakém bezpečnostním oplocení, podívejte se také na naše video, ve kterém vám budou jednotlivé varianty představeny a ukázány: