SLEVA 10 % na nákup při použití kódu LEDEN25. Platí do 31. 1. 2025 na e-shopu, pobočkách i při sjednání montáže na klíč. Nakupte nyní VÝHODNĚ!
Jak zvýšit nízký plot
Přidat drátěnému plotu pár desítek centimetrů do výšky není jen tak lehký úkol. Jednou z možností je instalovat na něj nástavce, tzv. bavolety, a na ně namontovat ostnatý nebo žiletkový drát či žiletkovou pásku. Výhodou tohoto zvýšení je to, že plot jen tak nikdo nepřeleze. V případě použití bezpečnostních prvků se nikdo a nic nesmí o bezpečnostní prvky zranit, když se nesnaží je překonat. Je nutné je montovat do dostatečné výšky a s odstupem od veřejného prostranství.
Další možností, jak nastavit plot, jsou spojky na plotové sloupky, které nasadíte po sundání čepičky na zabetonované sloupky. Tímto systémem můžete sloupky prodlužovat v podstatě do nekonečna. Pletivo buď také nastavíte a ve styčných místech spletete či svážete vázacím drátem, nebo kupte nové vyšší role a vyměňte celé pletivo.
Kromě praktického využití může být zvýšení plotu také estetického směru. Můžete zvážit přidání dekorativních prvků jako jsou vrcholky plotových sloupků, nebo zvýšení plotu pomocí rostlin. Vysoké keře a živé ploty mohou vytvářet přírodní bariéru, která zlepšuje soukromí.
Jakou zvolit výšku plotu?
Zkušenosti ukazují, že optimální výška plotu je 150 – 180 cm. V případě, že je majitel pozemku také chovatelem zvířat jako jsou psi, nebo kočky, připadá na něj odpovědnost mít plot výškově přizpůsobený a zabezpečený proti útěkům přes plot.
Vysoký plot bez povolení?
Pokud stavebník dodrží výšku do 2 m a splní podmínku, že se jedná o oplocení mezi pozemky, které nejsou veřejným prostranstvím a které se nacházejí v zastavěném území nebo zastavitelné ploše, bude stavba zařazena mezi stavbu drobnou, které dle § 171 nového stavebního zákona nevyžadují povolení.
Více o zvyšování plotu ZDE.
Mohlo by vás také zajímat: