SLEVA 10 % na nákup při použití kódu LEDEN25. Platí do 31. 1. 2025 na e-shopu, pobočkách i při sjednání montáže na klíč. Nakupte nyní VÝHODNĚ!
Nevýhody dřevěných plotů
Dřevěné ploty, také známé jako plaňkové ploty – klasika, která už je s námi pěknou řádku let. Ploty ze dřeva s sebou však přinášejí mnoho nevýhod. Jaké to jsou? Vyplatí se stavět plot z dřevěných planěk? Existuje nějaká lepší náhrada dřevěných plotů? Dozvíte se v tomto článku.
Pojďme se podívat na nevýhody plotů ze dřeva:
Nutná pravidelná údržba
Dřevěné ploty vyžadují pravidelnou údržbu, nátěry a impregnaci. Bez pravidelné péče může vzhled i životnost dřevěných plotů velmi rychle degradovat.
Náchylnost k poškození
Dřevo je náchylné k vnějším vlivům, jako jsou povětrnostní podmínky, plísně, hniloba, ale také třeba hmyz.
Omezená životnost
Dřevo se může časem deformovat nebo začít hnít a rozpadat. V porovnání s jinými materiály pro oplocení se z těchto důvodů dřevo řadí do kategorie oplocení s kratší životností.
Citlivost na vlhkost
Dřevěné plaňky jsou citlivé na vlhkost a v závislosti na změnách počasí se mohou roztahovat nebo smršťovat.
Je možné tyto nevýhody nějak vyřešit?
Moderní doba si žádá moderní řešení. Proto byly vyvinuty WPC plotovky (60 % dřevo, 40 % polymer HDPE). WPC plotovky vzhledově nahrazují dřevěné plotovky (plaňky). A dokonce ještě lépe – vyrábí se totiž v několika barevných provedeních. Díky kombinaci materiálů jsou WPC plotovky vylepšeným nástupcem dřevěných plotovek. Nemusí se nikterak udržovat, nevadí jim změny počasí ani další vnější vlivy a vyznačují se dlouhou životností.
Pokud jste fanoušky oplocení z klasických dřevěných plotovek, s WPC plotovkami nešlápnete vedle. Vzhledově si dokonce polepšíte, a navíc ušetříte spoustu peněz a času spojených s pravidelnou údržbou dřevěného plotu.
Chcete pomoci s výběrem vhodných rozměrů a množstvím (nejen) plotovek pro vaše oplocení? Neváhejte nás kontaktovat.
Mohlo by vás také zajímat: