Proč si dělat plot z plastu? Není už ho všude kolem nás dost?
Ačkoliv existuje velké množství plastového materiálu, ze kterého se staví ploty, na žádném byste ve skutečnosti na první pohled nepoznali, že se jedná o plast. Tento materiál navíc oceníte pro jeho bezúdržbovost.
WPC plotovky
Typickým příkladem, kdy lidé raději mění dřevo za plast jsou WPC plotovky. Ty se ve skutečnosti skládají částečně ze dřeva a částečně z plastu (konkrétně z vysoce kvalitního a zdravotně nezávadného polymeru HDPE). Díky kombinaci těchto materiálů se z těchto plotovek stávají vylepšené plotovky, které ty dřevěné díky všem svým výhodám strčí hravě do kapsy.
O jakých výhodách je řeč?
- Nehnijí.
- Nekorodují.
- Jsou nenasákavé.
- Jsou barevně stálé.
- Nemusejí se natírat.
- Mají vysokou odolnost vůči povětrnostním podmínkám.
- Nabízejí se v mnoha barevných provedeních.
Poplastované pletivo
Také čtyřhranná a svařovaná pletiva se primárně nabízí v poplastované variantě. Pletivo je v tomto případě kombinací ocelových pozinkovaných drátů a PVC (polyvinylchloridu). Čtyřhranná i svařovaná pletiva patří mezi nejprodávanější druhy oplocení vůbec. Jednak to je z důvodu jejich nižší ceny, ale také se poměrně snadno montují.
Takže tedy plot z plastu – ano či ne?
Jistě se shodneme, že „plastové“ ploty nepůsobí nikterak nevkusně. Nejedná se o plot z PET lahví ani z plastových brček, jak by si někteří mohli představit. Ploty z plastu v dnešní době můžeme vidět téměř všude kolem nás a jsou běžnou součástí oplocení rodinných domů, chat i dalších pozemků.
Ploty z plastu – ANO! Ušetříte díky nim peníze a stejně tak i čas a energii, které byste museli věnovat do následné péče o neplastový plot.
Mohlo by vás také zajímat: